/

Brno office

ČIŠTĚNÍ OZONEM

Vážení klienti,

vzhledem k dané situaci bychom Vás rádi informovali, že naše prostory, veškeré vybavení a zařízení v nich, jsou pravidelně dezinfikovány a prostor je čištěn ozonem. V prostorách máme k dispozici dezinfekci a antibakteriální mýdla.

Více o čištění ozonem níže.

Ozon je přírodní čistící a desinfekční látka. Je to dosud nejsilnější oxidační činidlo na Zemi, které je používáno v mnoha oblastech, jako je lékařství, zemědělství, potravinářský průmysl atd… Ozon je 3000× rychlejší než chlór a 25× účinnější než kyselina chloritá (NOCL), 2500× než chlornan (OCL) a 5000× než chloramin (NH2CL) a je přitom mnohem bezpečnější. Neexistuje žádný virus, bakterie, plísně, houby a žádný druh zápachu, které by odolaly ozonu.

Vzduch, který pomocí silného ventilátoru prochází zařízením je díky „tichým' výbojům na ozonové desce přeměněn na nestabilní ozon O3, který má silné oxidační schopnosti, díky nimž v dané uzavřené místnosti zlikviduje veškeré zápachy od kouře, potu, zatuchlosti, plísní, inkontinence, proleženin, zvířat, spálenin apod. Jako silný dezinfektant je ozon také velmi účinný při eliminaci příčin vedoucích ke tvorbě závadných plísní, bakterií, virů a alergenů.

U většiny ozónových generátorů je vzduch nasáván po stranách zařízení skrze integrovaný ventilátor. Uvnitř generátoru je vzduch pomocí filtrování a díky speciální UV lampě zbavován zárodků a bakterií. Následně je vzduch veden skrze zabudovanou keramickou desku, ve které je kyslík skrze elektrický výboj proměňován v ozón. Odtud je ozón následně vypouštěn skrze přední část zařízení zpět do prostoru.